Alman Çoban Köpeği Bakımı ve Özellikleri

Alman Çoban Köpeği Bakımı ve Özellikleri
Cinsin Temel İstatistikleri
Boyut
55-65 cm arası
Ağırlık
45-45 kiloya kadar çıkabilir
Yaşam Süresi
10-14 yıl

Alman Çoban Köpekleri

            Alman Çoban Köpeği bir diğer bilinen adıyla Alman Kurdu olan bu köpekler zeki, akıllı ve kolay eğitilebilen köpekler arasındadır. Alman Kurdu karakteristik özellikleri itibari ile hareketli bir köpektir ve bundan dolayı gün içinde enerjisini harcaması gerekir. Aşırı korunma ve sahiplenme duygusuna sahip olan bu köpeklerin agresif hareketler ( küçük ısırıklar, havlamalar, aşırı hareketlilik vb ) sergilememesi için genç yaşta itaat ve sosyalleştirme eğitimi verilmesi gerekir.

Alman Çoban Köpeği Sağlığı

            Alman Çoban Köpekleri elverişli ortamlarda yaşadığı taktirde 10-14 yıl arasında ömürleri vardır. Bu köpeklerin beslenmesine sindirim sistemlerinin hassas olmasından dolayı dikkat edilmesi gerekir. Kuru mama ile besle nebilir. Alman kurtlarının kulakları dik olur ve düşük olduğu durumlarda kalıtsal hastalıktır ve üremesine izin verilmesi önerilmez. Alman Kurtları yeteri derecede enerjini atabilecek imkanı varsa apartman dairesinde’de yaşamaya elverişlidir. Daha çok geniş arazilerde, bahçeli ve müstakil evlerde bakılması önerilir.

Alman Çoban Köpekleri Sosyal İlişkileri

            Alman çoban köpekleri çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla büyüdüklerinde onlarla herhangi bir sorun yaşamaz, iyi geçinirler fakat koruma içgüdüleri baskın olduğundan yabancılara karşı pek hoşnut davranmazlar. Bu köpekler büyüme döneminde sürekli diğer hayvanlar veya sahipler ile iletişimde kalmalı hatta mümkünse mahallenizdeki diğer evcil hayvanlar ile sosyalleşmelidir. Yalnız kalma konusunda hiç iyi olmayan bu köpekler kesinlikle tek başlarına bırakılmamalıdır.

Alman Çoban Köpekleri Eğitim

            Bu cins akıllı bir köpek olarak kabul edilir ve eğitim verilmesi kolaydır. Karakteristik ve fiziksel özellikleri sayesinde polisler, askerler ve engelliler tarafından sıkça rehberlik amaçlı kullanılan bir köpek cinsidir. Kötü ve ilgisiz yetiştirilen Alman Kurtları ilerleyen yaşlarda aşırı koruma, saldırganlık ve diğer agresif hareketler sergileyebilirler. 

Alman Çoban Köpekleri Bakımı

            Alman Çoban köpekleri yumuşak yoğun ve uzun tüy şekline sahiptir. Özellikle ev içerisinde beslenen hayvanlara günlük bakım ihtiyacı giderilmelidir, aksi halde eviniz tüy yumaklarından geçilemeyecek bir hale gelebilir. Köpeğinizin tüy yoğunluğuna ve dökülen tüylerden yola çıkarak günlük, 3 günde bir hafta bir şeklinde tüylerini taramalı ve bakımını yapmalısınız. Dişli bir tarak yardımı ile birkaç defa tüm vücudunu taramanız yeterli olacaktır. Bunun dışında ayda bir veya iki ayda bir olmak üzere köpeğinizin cildinin ve tüylerin temizlenmesi için onu yıkayabilirsiniz. Tabii köpeğiniz tamamen çamur olduysa daha önce de yıkayabilirsiniz veya kış aylarında bu süre aralığını arttırabilirsiniz. Köpeğinizin tüylerini kesinlikle kesmemeli veya kırpmamalısınız. Bu durumda köpeğiniz öz güvenini kaybedebilir ve depresyona girebilir.

Karakteristik

Uyum Sağlama
Sıcak Havalarda Yaşanabilirlik
Apartman Yaşamına Uyumluluk
Acemi Bakıcı
Hassasiyet
Tek Başına Kalabilirlik
Soğuk Havalarada Yaşanabilirlik
Arkadaşlık İlişkileri
Ailesi Sevgisi
Çocuk Dostu
Hemcisleriyle Dostluk
Yabancılara Karşı Dostluk
Sağlık ve Bakım
Kıl Dökme Seviyesi
Salya Akma Seviyesi
Bakım
Genel Sağlık
Kilo Alma Potansiyeli
Boyut
Eğitebilirlik
Yolculuk Rahatlğı
Eğitebilirlik
Zeka Seviyesi
Potential For Mouthiness
Av Potansiyeli
Ses Çıkarma Potansiyeli
Haraketlilik
Enerji Seviyesi
Güç
Egzersiz İhtiyacı
Oyuncu
Renkli Pati ücretsiz hayvan sahiplendirme platformu olarak sizlere hizmet vermektedir. Sitemizde yer alan hiç bir ilan için sizden ücret talep edilemez. Kedi ve köpek sahiplendirme ilanlarına bakarak size en yakın gelen bir dostumuzu sahiplenebilirsiniz. Sahiplendiğiniz köpek, kedi veya kuşlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz blog sayfamızı inceleyerek daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Kedi tuvalet eğitimi, köpek bakımı gibi konularda blog sayfamızdan destek alabilirsiniz. Bakamadığınız veya bakmakta zorlandığınız bir evcil hayvanınız varsa ücretsiz sahiplendirme ilanı oluşturarak ona daha iyi bakabilecek birini bulabilirsiniz. Ücretsiz köpek sahiplendirme , ücretsiz kedi sahiplendirme , ücretsiz kuş sahiplendirme ve bunun gibi tüm ilanlara sitemiz üzerinden ulaşabilir ve sizde üye olarak ilan ekleyebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm diğer sorular için bize mail atabilirsiniz. Mail : [email protected]